Dowiedz się więcej. Rodzaje ogrodzeń i bram.

Rodzaje ogrodzeń i bram.

 

Nie dla wszystkich ogrodzenie jest czymś niezwykle istotnym, do czego przywiązuje się dużą wagę już na etapie projektowania domu i posesji. Na szczęście wybór rodzajów ogrodzeń na rynku jest tak duży, że każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Przede wszystkim każdy człowiek ma swoje osobiste preferencje, swoje potrzeby, możliwości i warunki panujące na posesji. Dlatego trudno wymagać jednolitości w zakresie wyboru ogrodzeń.

Czym można kierować się w wyborze ogrodzeń? Szukając odpowiedniego typu ogrodzenia dla siebie i swojej rodziny można kierować się ceną, wyglądem, trwałością, stopniem bezpieczeństwa, łatwością montażu, sposobami konserwacji, wpływem technik produkcji na naturalne środowisko, poziomem intymności, który można uzyskać za pomocą danego rodzaju ogrodzeń.

 

Ogrodzenia naturalne - żywopłot

Najbardziej naturalnym rodzajem ogrodzenia jest żywopłot. Można go zastosować na działce, wewnątrz posesji, do oddzielenia poszczególnych części podwórza. Oczywiście można nim ogrodzić całą posesję. Przy czym żywopłot nie zapewnia bezpieczeństwa. Dość symbolicznie wytycza granice.

Żywopłot bywa łączony z ogrodzeniami z siatki. Ogrodzenie z siatki zabezpiecza posesję w pewnym stopniu, wytycza granice, jednak w ogóle nie zasłania widoków. Stąd popularne łączenie siatki z żywopłotem. Siatka nie zasłania żywopłotu, więc może się on ładnie prezentować. Ogrodzenie z siatki i żywopłot uzupełniają się wzajemnie.

 

Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenia drewniane przez długie lata były w naszym kraju podstawowym rodzajem stosowanych ogrodzeń. Obecnie jednak z reguły wyglądają inaczej niż kiedyś. Przede wszystkim ówcześnie ogrodzenie drewniane było zbudowane w całości z drewna, zarówno słupki, przęsła i jak i sztachety. Obecnie drewno łączy się z innymi materiałami, uzyskując dobre zabezpieczenie posesji, nawiązanie wyglądem do tradycyjnych płotów a także trwałość dzięki zastosowaniu trwalszych materiałów w miejsce słupków czy poprzecznych belek. Bardzo dobrze komponują się drewniane przęsła z tynkowanymi murkami, słupkami z cegły lub kamienia.

Ogrodzenie drewniane może zapewnić wybrany poziom intymności. Zależeć on będzie od wysokości ogrodzenia i gęstości sztachet, płyt czy innych elementów. Można wykonać również parkan, który całkowicie będzie zasłaniał widoki i zapewni najwyższy poziom intymności.

 

Ogrodzenia betonowe

W przypadku ogrodzeń betonowych panele systemowe mogą mieć taki wzór, by więcej zasłaniać lub odsłaniać. Przy tym są dość bezpieczne, panele są zbrojone i nie jest łatwo je sforsować. Przy zastosowaniu betonowych ogrodzeń można pofolgować swoim malarskim fantazjom. Takie ogrodzenie zniesie różne formy zdobienia.

 

Ogrodzenia stalowe, nierdzewne

Sprawdź naszą ofertę ogrodzeń nierdzewnych

Ogrodzenia stalowe gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, przy ciekawych możliwościach estetycznych i bardzo dużej trwałości. Wybór ogrodzeń metalowych z wysokiej jakości materiałów gwarantuje, że ogrodzenie przetrwa kolejne pokolenia. Do bardzo trwałych należą z pewnością ogrodzenia ze stali nierdzewnej.

Stal nierdzewna nie koroduje, nie wymaga konserwacji, nie maluje się jej. Nie niszczeje pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Ogrodzenia ze stali nierdzewnej przeżyją swoich właścicieli. I choć cena takiego ogrodzenia jest stosunkowo wysoka, to jednak należy pamiętać, że jest to inwestycja na całe życie, inwestycja, której nie trzeba będzie uzupełniać o sezonową konserwację czy inne zabiegi naprawcze.

Ogrodzenia ze stali nierdzewnej wyglądają bardzo schludnie, nowocześnie i z pewnością mogą być dumą posesji. Stal nierdzewną można łączyć z elementami szklanymi, drewnianymi, kamiennymi – zawsze będzie się prezentować pięknie i estetycznie.

 

Ogrodzenia stalowe, kute

Zapoznaj się z naszą ofertą ogrodzeń kutych

Najciekawsze efekty zdobnicze można uzyskać przy zastosowaniu ogrodzeń kutych. Ogrodzenia kute tworzone są z użyciem metaloplastyki. W ten sposób powstają najpiękniejsze sploty, motywy kwiatowe, wzory stylizowane na dawne style architektoniczne. Ogrodzenia kute produkowane są ze stali węglowej, która jest bardzo trwałym i twardym materiałem. A zatem wybór takiego ogrodzenia gwarantuje bezpieczeństwo oraz to, że nie trzeba będzie go wymieniać za kilka lat. Dobrze zamontowane i zabezpieczone posłuży przynajmniej 70 lat. Wymaga zabezpieczenia antykorozyjnego, gdyż ulega negatywnym wpływom środowiska. Ogrodzenia kute są połączeniem trwałości, bezpieczeństwa i piękna najwyższych lotów.

 

Przy wyborze ogrodzenia pamiętaj o furtkach i bramach

Nie wszystkie typy ogrodzeń dają możliwość wykonania furtek i bram w tej samej technologii. Z pewnością takiej możliwości nie daje ogrodzenie z żywopłotu. Ogrodzenia betonowe również wymagają włączenia bramy wykonanej w innej technologii. Ze względu na sposób otwierania bramy wjazdowe można podzielić na przesuwne i uchylne, zwane też skrzydłowymi. Zarówno bramy skrzydłowe jak i przesuwne można wyposażyć w napęd umożliwiający automatyczne otwieranie i zamykanie.

ARMET - lider w produkcji zdobionych ogrodzeń kutych
i ogrodzeń nierdzewnych z automatyką.

Solidny dostawca i producent ogrodzeń kutych ozdobnych, malowanych proszkowo oraz ogrodzeń stalowych nierdzewnych. Szeroka paleta wzorów własnych, realizacje indywidualnych zamówień, automatyka bram.

do góry